Prikaz objav z oznako travel/trips. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako travel/trips. Pokaži vse objave

sreda, 1. januar 2020

5. obletnica bloga

Srečno novo leto! Pa smo prišli v pravljično leto 2020, ki bo za začetek predstavljal kar nekaj težav pri pisanju letnice. Tokrat se ne bomo motili samo pri popravljanju ene številke ampak dveh. Tukaj je novo desetletje, za menoj pa že 5 let bloganja. Kot vsako leto bom povzela preteklo leto in najbolj brane objave v letu 2019.

ponedeljek, 17. junij 2019

Kranjska Gora, Zelenci, Belopeška jezera, Ruska kapelica

1.6. je bil v Kranski Gori slavni Goni pony. To prireditev sva si zdaj ogledala že drugič, saj eden izmed prijateljev vsako leto tekmuje. Kaj je posebnost prireditve? Vračamo se v obdobje poni koles brez prestav, retro looka in norega vzdušja. Občudujem vsakega posebej, ki se odpravi na ta 14km vzpon. Vršič je res težak izziv in navdušena sem nad vsakim, ki pride v 2 urah (kolikor se šteje čas) oz. sploh pride gor.

nedelja, 26. maj 2019

Golica, narcise, Zelenci & jezero Kreda

Pravijo, da so spontane stvari vedno najboljše. In res je tako. V četrtek še nisem vedela, da bo naslednji dan eden boljših. Ker je bilo napovedano lepo vreme sva si s fantom v službi vzela dopust in se v zgodnjih jutranjih urah v petek odpravila proti Gorenjski. 

torek, 23. april 2019

Vikend oddih na slovenski obali (Hotel Casa Rosa, Piran, Sečoveljske soline)

V teh pomladnih mesecih si vsako leto zaželim krajši dopust v neznano. Letos sva si s fantom privoščila vikend dopust na naši slovenski obali. Vse skupaj je izredno hitro minilo, če pa pogledam, kaj vse sva videla, pa je bil dopust lep in zelo raznolik.

sreda, 9. januar 2019

Klevevž- Termalni biser v naravi

Ste za novo leto skočili v morje? Ne? No, niste edini. Jaz sem kar zmrzljive sorte in me takšen podvig niti malo ne premami. Sem pa v teh dneh na Instagramu zasledila zanimive slike iz kraja Klevevž. Za ta kraj še nisem nikoli slišala, zato sem si vzela malo časa in prebrskala ves splet. Kraj me je tako fasciniral, da sva s fantom takoj naslednji dan šla na izlet proti Dolenjski.

četrtek, 3. januar 2019

4. obletnica bloga

Waaaw! 4 leta je že mimo? Na hitro sem mislila, da so komaj 3 leta potem pa tole? Res presenečenje :) Malo razočarana sama nad sabo z letošnjim izkupičkom glede objav. Bilo jih je manj kot lani ampak saj veste kaj pravijo; bolje malo in kvalitetno kot nič. 

nedelja, 7. oktober 2018

Wellness Orhidelija

Danes je pri nas v Sloveniji zelo turobna nedelja. Če bi imela čas, bi se rade volje odpravila na kakšno razvajanje, katere s fantom zelo rada obiskujeva. Moram priznati, da sva jih obiskala že kar nekaj ampak eden zelo očitno izstopa- oba naju je totalno prevzel. In to je wellness Orhidelija v Podčetrtku. Je res, da to razvajanje ni zasebnega značaja ampak naju je nedvomno prepričal. Ko že misliš, da ne more biti lepše in bolj moderno, pride naslednja savna/prostor, kjer se počutiš res nekaj posebnega. 

nedelja, 1. april 2018

Ecoresort Godič pod Veliko planino

Najboljši izleti so vedno najbolj spontani. Počitnice prav tako. Najini vikendi so zadnje čase precej natrpani in zato žal neuspešni za kakšne večdnevne pobege. Sva pa zato izkoristila podaljšan velikonočni vikend. Zaželela sva si malo oddiha nekje v Sloveniji. Končni destinaciji med katerima sva oklevala je bila Velika planina ali Banovci. Na Kuponku je kar nekaj super ponudb, ko pa sem zagledala spodnjo pa sem rekla- to bo to. 

ponedeljek, 19. marec 2018

Teden restavracij 2018: Rožmarin

Naša tradicija se nadaljuje. Letošnji spomladanski Teden restavracij nas je popeljal v Maribor. Z rezervacijo smo pohiteli takoj prvi dan, saj so vikendi najbolj na udaru. Dobili smo termin na otvoritveni dan ob 6. uri. Glede na to, da se prvi dan ponekod malo lovijo je bilo tukaj vse brez pripomb. 

sreda, 3. januar 2018

3. obletnica bloga

Srečno novo leto dragi moji. Kako ste pričakali zadnjo noč v letu? Jaz sem glede na ostala leta precej mirno in lahko rečem, da je bilo več kot super. In kar je najpomembnejše- v krogu meni dragih oseb. Je pa poleg nekaj bilanc pri meni tudi tretja obletnica bloga. Jupiiiii!! Zato bom, tako kot vsako leto prej, tole objavo posvetila mojim najbolj branim objavam v letu 2017. Priznam, da s pisanjem objav preprosto nisem imela toliko časa; upam , da bo v letu 2018 s tem kaj drugače. 

četrtek, 28. december 2017

Kam na praznične lučke?

Tudi letos je, tako kot lani, december v znamenju izletov in ogledov prazničnih lučk. Upam, da sem že lansko leto dala komu kakšno idejo, kam iti na ogled lučk- lanske predloge si lahko ogledate tukaj. Letos sem si dva vikenda zapored privoščila tujino, ter nekaj slovenskih mest.

sreda, 18. oktober 2017

Teden restavracij: Gostilna Triglav VS. Dvor Jezeršek

Jesen je tukaj v vsej svoji veličini in z njo tudi jesenski teden restavracij. Tokrat sem se tedna restavracij udeležila dvakrat. Super izkušnja, da lahko primerjaš menije med seboj. Letos je bilo zanimanje za teden restavracij noro. Z začetkom sprejemanja rezervacij se je sistem porušil in malo sem že bila skeptična, če mi bo uspela rezervacija pri Jezerškovih na soboto- najbolj oblegan termin. Pa mi je uspelo :) Dan prej pa smo teden restavracij otvorile s sodelavkami v Triglavu Dobrna. 


nedelja, 7. maj 2017

Rovinj

Letošnje prvomajske praznike nisem mogla preživeti boljše. In tudi prazniki so se letos neverjetno lepo razporedili. Tako smo si lahko vzeli 1 dan dopusta v službi in bili vse skupaj 6 dni prosti. Seveda sem dopust splanirala že dovolj hitro in preko Bookinga rezervirala apartma. In odločitev je padla- letošnje prve želje po morju bova potešila v Rovinju.

torek, 25. april 2017

Stolp ljubezni Žusem

S tole objavo kar malo preveč zamujam ampak saj veste, kaj pravijo: Bolje pozno kot nikoli. Na stolp ljubezni sem si že lep čas želela. Lahko rečem, da sem sanjala o njem skoraj dve leti. Pa tako blizu kot je, pa toliko planiranja :) S fantom sva se odločila za izlet na nedeljo kakšen mesec nazaj. Nedelja ni bila pretirano sončna, v bistvu je bilo jutro precej hladno ampak nisva oklevala. 

sobota, 18. marec 2017

Teden restavracij - POMLAD 2017

Ponovno je čas za kulinarična razvajanja v Tednu restavracij. Letos sem končno dočakala še pomladno edicijo in tokrat v našem glavnem mestu- v Ljubljani. Mislim, da je krog navdušencev tega tedna čedalje večji. To je bilo čutiti že pri rezervacijah za določene restavracije. Za našo prvo izbiro smo bili prepozni- iz restavracije so nam javili, da so prejeli 900 mailov za rezervacije! Tako smo se odločili čisto spontano in si izbrali Hišo kulinarike Manna.

ponedeljek, 16. januar 2017

PIVSKA KOPEL (Hotel pod Roglo)

Končno! Zima je točno takšna, kakšno smo sredi decembra vsi želeli- bela in sončna. Je pa tudi preceeeej mrzla. Ker sem bolj zmrzljive narave mi je savna v tem času nekaj najboljšega. S fantom se večkrat odpraviva na kakšno razvajanje. Posebej všeč so nama zakupi savn, kjer imaš 2,3 ure samo zase. In najino letošnje božično darilo je bilo ravno to. Razvajanje v dvoje. Zakaj pa bi bilo tako kot vedno, če si lahko privoščiš pivsko kopel?

torek, 3. januar 2017

2. obletnica bloga

Srečno novo letooooo! Vsem želim srečno, uspehov polno leto 2017! Upam, da ste si zadali kakšno novoletno zaobljubo, katere se boste res zdržali in bo daljša kot prva 2 tedna novega leta :P V veselje mi je, da že drugo leto ustvarjam z vami pod imenom mojega bloga Naturalicious. Prirasel mi je k srcu in ni dneva, ko ne pomislim nanj. Po dveh letih bloganja, 2 letih od moje takratne velike želje in končne uresničitve je danes ponovno čas za malo statistike. Lahko rečem samo HVALA! Brez vas bralcev ne bi imela takšne motivacije kot jo imam!

četrtek, 29. december 2016

Kam na praznične lučke?

December je pri meni res veseli december. Letos smo si ogledali kar nekaj praznično okrašenih mest v Sloveniji in v tujini. Nekateri izmed njih so me pozitivno presenetili, drugi malo manj. Kam se torej splača v teh zadnjih prazničnih dneh?

nedelja, 23. oktober 2016

Teden restavracij 2016- Restavracija Kaiser

S fantom sva zaprisežena fan-a tedna restavracij. Pri nama je že zdaj drugo leto stalnica in letos sem komaj čakala dan, ko je bil objavljen seznam vseh restavracij in začetek rezervacij. Najina letošnja izbira je bila Galerija okusov. Pa sva bila na koncu kar malo razočarana nad opisom jedi, ki jih nudijo v tednu restavracij in si tako premislila. Je res, da sva mogoče naredila veliko napako, saj je Galerija okusov daleč najbolj zaželjena pa vendar...pot naju je vodila v Rogaško Slatino. 

ponedeljek, 3. oktober 2016

Muzej iluzij Ljubljana

Včerajšnjo deževno nedeljo sva s fantom več kot odlično izkoristila. V Ljubljani se je pred kakšnim mesecem odprl Muzej iluzij in to na Kongresnem trgu. Res ga ni težko najti in vse slike, ki sem jih občudovala na internetu iz tu so bile vredne vstopnine in ogleda muzeja.